Tel fırça uygulama aralığı

- 2021-05-19-

Tel fırça, ilgili çelik tel modelini seçmek, farklı çelik tel çaplı fırça seçmek için farklı amaçlara yönelik bir çeşittir, çelik telin iki çeşit düz tel ve oluklu tel vardır, telin kalınlığı farklı ihtiyaçlara göre belirlenebilir. Düz iplik ve kavisli iplik olmak üzere iki çeşidi vardır.

Ahşap tel fırça, ahşap saplı tel fırça, tel fırça diski vb. gibi daha fazla fırça delme ve saç ekimi için uygun düz tel; Uygulama alanı ve kavisli tel temelde her tip çelik tel fırça kullanılabilir, özellikle bükülmüş tel, düz telli yaylı çelik tel fırça rulosu, çelik telin yarıya katlandıktan sonra ölçülememesi ve şarkı ipek olması nedeniyle kendi üretim sırasında bükülme, yakındaki fırça teli ile nispeten tutarlı olabilir, tel böyle katlanmış ve hafif asimetrik sonra bile, yalın da dışarı çıkmıyor ve bu nedenle fırça silindiri çelik telin yüzeyinin etrafında daha yüksek yoğunluklu, güçlü, pas giderme ve geri tepme gücü.

Çelik veya alüminyum yüzey işleme tesislerinde yaygın olarak kullanılan tel fırçalar, özellikle tel fırça merdaneleri, yüksek hızda çalışan tam otomatik bir fırça cila makinesi (fırça cila makinesi) üzerine monte edilmiş bir dizi paslanmaz çelik tel fırça merdanesinden oluşur. Çelik tel fırça merdanesi, skalayı kaldırmak için şeridin üst ve alt yüzeylerinde haddeleme parçasının hareketinin tersi yönünde yüksek hızda döner. Fırçalanmış sac, kapalı sirkülasyonlu soğutma suyu yıkama sistemi ile yıkanır. Genel tel bobinin kalınlığı 1.09-6.35 mm'dir ve çelik tel fırçanın yenileme döngüsü, her 20.000 ton sac veya 40.000 ton çelik bobin üretimi için bir kez güncellenir.

Seramik aniloks merdane temizliğinde paslanmaz çelik ultra ince elastik çelik tel fırça kullanılmaktadır. Bunun nedeni, seramiklerin sertliğinin çelik telin sertliğinden çok daha fazla olması ve çelik tel fırçanın anilox silindirin yüzeyindeki seramik tabakaya zarar vermemesidir. Ultra ince elastik bakır tel fırça, krom kaplı metal merdaneyi, gravür merdanesini genellikle gerekli temizleme araçlarını temizlemek için kullanılır ve temizlik maddesi daha iyi etki sağlar.

Ortak özellikler 6*14 veya 5*14 delik, çelik tel malzeme 304 paslanmaz çelik tel veya sıradan çelik tel olabilir. Her delik genellikle ikiye katlanmış 5 parça ile yerleştirilir ve çelik tel yaklaşık 20 mm uzar. Sıradan çelik tel fırçanın paslanması kolaydır, kullanılmadan, ahşap saplı çelik tel fırçadan yapılmış 304 paslanmaz çelik tel ile karşılaştırıldığında kalite farkı çok fazladır.

Çelik tel boru fırçası genellikle endüstriyel borular, mekanik vida deliği temizleme ve pas alma, parlatma temizleme etkisi, mekanik büküm sistemli iki veya dört tel demir telin ortasında çelik tel veya paslanmaz çelik tel klips kullanarak boru fırçası işlemi için kullanılır.